Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Nedir?

izmir boyasız göçük düzeltme
Alüminyum Parça Düzeltme
15/11/2020
Dolu Hasarı Tamiri

Dolu Hasarı Tamiri

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme ya da PDR , dış darbeler sonucu araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği, 5 cm çapa kadar kaporta göçüklerinin Amerikan menşeli özel aletlerle aracın orjinalliği korunarak ve herhangi bir boyama işlemi yapmaksızın düzeltilerek eski haline getirilme tekniği ve sanatıdır. Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi, aracın kaporta aksamları üzerinde meydana gelen ve boyanın zarar görmediği durumlardaki hasarların, geleneksel yöntemler olan kaporta düzeltme ve boya uygulaması yapılmadan giderilmesidir. Küçük ve büyük ölçekli park hasarları, aracın orjinal boyasına zarar vermediği takdirde, özel onarım teknikleri ile düzeltilerek eski haline getirilir.

Mini Onarım uygulamaları sayesinde çarpma, çarpılma, ve park hasarları gibi kaportada meydana gelecek, teknik olarak ölçü ve limiti ne olursa olsun boyasız düzeltilebilecek tüm hasarlar araç orjinalliği bozulmadan tamir edilir.

Firmamız tarafından yüksek kalite ve standartlarda yapılan boyasız göçük düzeltme işlemi araç boyasının zarar görmediği durumlarda uygulanır.

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme İşleminin Faydaları Nelerdir?

Boyasız göçük düzeltme tekniği aracın orjinal görüntüsüne yeniden dönmesini sağlar. Özel ekipmanlar kullanılarak boyasız kaporta göçük düzeltme tekniği ile aracınız hasar almadan önceki haline geri döner. Ayrıca, oto göçük düzeltme ikinci el satışında değer kaybına uğratmaz. Araç göçük düzeltme işlemi sürücülerin, ilerleyen süreçlerde oluşabilecek yüksek maliyetlerden korunmalarını sağlar.

Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına; hasarın çap, derinlik ve şekline göre özel aletlerle ulaşılarak dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşabilme oranı % 85-90‘dır.

Göçük düzeltme işlemlerinde otomobilin panel arkasına ulaşılamayan veya arkası kapalı olan bölgelerdeki kaporta göçükleri (kapı direkleri, arka çamurluk vs.) “Yapıştırmalı Göçük Çektirme Seti” ile yüksek oranda düzeltilir.

Göçük düzeltme işleminden etkili bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki sacın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde bu onarım tekniği kullanılmaz. Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir.

Onarım işlemi Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Tekniği ile yapılamayan kaporta göçükleri geleneksel yöntemlerle düzeltilir daha sonrasında boyanır.

Call Now Button
Konuşmayı başlat!
1
🙋 Yardım mı lazım?
👋 Merhaba
Nasılsın yardımcı olabiliriz?